Naujienos iš veterinarijos

Naujienos iš veterinarijos

1. Atsižvelgiant į 2015 m. lapkričio 13 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymą Nr. B1-1028 “Dėl išmokų už 2015-2016 m. sumedžiotas šerno pateles skaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo” informuojame, kad  priede, kuriame yra Prašymas Išmokėti išmoką (-as) už sumedžiotą (-as) šerno patelę (-es) turi būti nurodoma medžioklės būrelio sąskaitos numeris, kadangi išmokos bus mokamos ne medžiotojui, bet medžioklės būreliui.  Išmokos bus mokamos už sumedžiotas šernų pateles, kurių amžius nuo 12 mėn. Už jaunesnes nei 12 mėn. amžiaus šernų pateles išmokos mokamos nebus.

2. Mėginį atveža medžiotojas su jau užpildytu  “Šerno mėginių paėmimo afrikiniam kiaulių marui amžiui ir lyčiai  nustatyti aktas” patvirtintu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2015 m. lapkričio 13 d. įsakymu Nr. B1-1028 “Dėl išmokų už 2015-2016 m. sumedžiotas šerno pateles skaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo” mėginys priimamas, įvertinama teritorinėje tarnyboje,  ar tinkamai užpildytas aktas, užpildomas ir bendrasis  “Mėginių paėmimo gyvūnų ligoms tirti aktas”, bei “Mėginių paėmimo trichinelių lervoms nustatyti aktas” patvirtinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus  2012 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. B1-489 “„Dėl mėginių paėmimo tirti aktų formų patvirtinimo” ir siunčiama į laboratoriją. Atkreipiamas dėmesys, kad mėginius dėl išmokų už sumedžiotas pateles turi lydėti 3 aktai.

Taip pat yra didelis prašymas, kad jeigu medžiotojai mėginius pristato į  teritorinę tarnybą, mėginį (-ius) priėmęs asmuo turi užtikrinti, kad mėginiai institutą pasiektų tinkami tai yra, kad būtų paimtas  apatinis žandikaulis bei išoriniai lyties organai. Šiuo mėginius turi lydėti ir kraujo mėginys AKM tyrimui. Gerbkime vieni kitus ir lydraščius pildykime aiškiai ir įskaitomai.

4. Organai AKM nustatymui (Blužnis, inkstai, limfmazgiai), apatinis žandikaulis (amžiaus nustatymui) ir išoriniai lyties organai  (lyties nustatymui) turi būti supakuoti atskiruose vienkartiniuose plastikiniuose maišeliuose. Dėl netinkamų mėginių (nėra įdėta išorinių lyt. organų, nėra apatinio žandikaulio ar jie netinkami identifikavimui), NMVRVI teritorinei VMVT siųs mėginio neatitikties aktą. Amžiaus ir lyties tyrimų rezultatai bus pateikiami toje pačioje papildytoje AKM tyrimų lentelėje, kuri siunčiama teritorinėms VMVT ir akte.

5. Apibendrintą informaciją apie pateiktų prašymų skaičių už mėnesį prašome pateikti iki kiekvieno mėnesio 17 d. Skubios veiklos  bei Finansų ir biudžeto skyriams el. paštu. (svs@vet.lt; epetrokiene@vet.lt, fbs@vet.lt)

6. Informuoti medžiotojus, kad  apie gruodžio mėnesio sumedžiotas šernų pateles ir prašymus dėl išmokų medžiotojai pateiktų iki gruodžio 21 dienos. Išmokos už šernus sumedžiotus iki šio laikotarpio bus išmokėtos 2015 metų gruodžio pabaigoje, už vėlesnius mėginius išmokos bus išmokėtos 2016 metais.

Kategorijos

Sekite mus